Primăria Găești Dâmbovița

ASISTA - Platformă Interactivă Servicii Publice Primăria Găești
facebook primaria Găești

Regio

"Reabilitare, consolidare și modernizare monument istoric; schimbare destinație în centrul cultural – Gheorghe Zamfir”

SCURTĂ DESCRIERE A PROIECTULUI

Proiectul „Reabilitare, consolidare și modernizare monument istoric; schimbare destinație în centrul cultural – Gheorghe Zamfir”, cod proiect 116503, este finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 5 – Îmbunătățirea mediului urban și conservarea, protecția și valorificarea durabilă a patrimoniului cultural; Prioritatea de investiţii 5.1: Conservarea, protejarea, promovarea şi dezvoltarea patrimoniului natural şi cultural.

OBIECTIV GENERAL

Proiectul are ca obiectiv general valorificarea durabilă a clădirii monument istoric situată în strada 13 Decembrie, nr. 3, ca urmare a conservării și restaurării acesteia, în vederea diversificării ofertei turistice care să conducă la stimularea dezvoltării locale atât în perioada de 24 de luni după semnarea contractului de finanțare, cât și în perioada de sustenabilitate.

OBIECTIVE SPECIFICE

REZULTATE AȘTEPTATE

DATA DE INCEPERE: 13.08.2019

Comunicat de presa